title
title
title
title
title
title
קיבוצי הגליל העליון נערכים לסופה

קיבוצי הגליל העליון נערכים לסופה

המועצה מתדרכת את צוותי החירום בקיבוצים: להכין מלאי מזון, מים, דלק להפעלת גנראטור, תרופות, וחיתולים. רכבי השטח של המועצה צוידו בשרשראות, טרקטורים יוצבו במקומות בהם צפוי השלג להיערם.

מועצה אזורית הגליל העליון נערכת למזג האוויר הסוער הצפוי בימים שלישי, רביעי וחמישי. בתדרוך לעובדי המועצה אמר ראש המועצה גיורא זלץ "אנו ערוכים לתת מענה לכל קושי וצורך שיעלה מהיישובים. רכבי השטח של המועצה צוידו בשרשראות לפינוי. טרקטורים יוצבו בנקודות בהם צפוי שלג להיערם".

במכתב לצוותי החירום ביישובים כתב קב"ט המועצה אסף לנגלבן כי יש לוודא הכנת מלאי מזון ומים למקרה של הצפות, או היערמות שלג על הכבישים המובילים לקיבוצים הנמצאים בהרי נפתלי, דוגמת מנרה, משגב עם, ברעם וסאסא. הנחיות נוספות הן בדיקת תקינותו של הגנראטור המרכזי והימצאות מלאי דלק להפעלתו, טרקטור לעבודות פינוי שלג או מפגעים כתוצאה מהרוחות העזות, הכנת תאורת חרום, תרופות וחיתולים. כמו כן, יש לוודא כי צוות החירום יעמוד בקשר יומי עם הקשישים בקיבוץ, ועם אנשים עם צרכים מיוחדים.

באשר להתנהגות האוכלוסייה המליץ לנגלבן כי בעת מצב של מזג אויר קיצוני יש להמעיט בנסיעות, לפתוח ברזי מים מעת לעת בכדי למנוע את קפיאתם בצינורות, ולהימנע משהות מתחת לפרגולות, סככות ועצים עליהם נערם שלג מחשש לקריסה. באשר להסעות לבתי הספר- הודעות בנושא זה ייצאו על ידי הנהלות בתי הספר ישירות להורים.

עדכונים שוטפים יהיו באתר המועצה www.galil-elion.org.il, בדף הפייסבוק של המועצה, במוקד *8669, באפליקציה, וברדיו "קול הגליל העליון" בתדר 105.3FM.

 

אביב לשם 050-7677913

 

כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון