title
title
title
title
title
title
מבזקי התנועה הקיבוצית 2.5.2014

ביום שלישי האחרון, מיד בצאת יום השואה נוקבו מעל 20 מכוניות של תושבי המועצה המקומית פרדיס. מזכ"ל התנועה הקיבוצית, בשם מטה התנועה, חברותיה וחבריה שלח מכתב תמיכה לראש המועצה המקומית ובו נאמר " ברצוני לחזק אותך ברגעים קשים אלו, כאשר אתה נאלץ להתמודד עם תופעות נלוזות של גזענות ולאומנות הבאות לידי ביטוי באירוע החמור שאירע הלילה בפוריידיס. מזה תקופה אנו חווים אירועים קשים כדוגמת האירוע האחרון. אני מגנה בכל תוקף את התופעה המכוערת ומקווה שהאחראים לה יעמדו לדין וישאו בתוצאות למעשיהם הגזעניים. התנועה הקיבוצית הפרושה לאורכה ולרוחבה של הארץ מקיימת מזה שנים יחסי שכנות טובה עם שכניה בני כל הדתות, אנו נמשיך לעשות כן, ולא נרתע על אף  הגל העכור שעובר על מדינתנו בימים אלו."

השבוע השתתפו מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, דגן לוין ראש אגף הכלכלה ועוזי שמש רכז האזור באסיפה השנתית של ארגון הקניות "משקי עמק יזרעאל".  בהובלתו של אהרון בן חורין מעין השופט הארגון והקיבוצים החברים בו סיימו את השנה בסיכום חיובי עם הישגים מרשימים בתחומים רבים. לאחר שבירך את בן חורין אמר איתן ברושי לאנשי הארגון "אני מאמין שאת הכוחות והמשאבים התעשייתיים והכלכליים העצומים המתבטאים קודם כל בארגונים האזוריים צריך למנף עכשיו , בתקופה זו, כדי להפוך את התנועה התעשייה הקיבוצית לשותפות אמתיות בבניית ועיצוב הכלכלה והחברה בישראל, אנחנו מביאים שותפות וכוח בלתי רגילים למערכת אבל נשמעים מעט מידי בציבור".

כעשרה ימים לאחר יום הזיכרון הממלכתי לנופלים במערכות ישראל ופעולות האיבה תקיים, ביום רביעי, ה14.5 התנועה הקיבוצית טקס התייחדות עם בני ובנות הקיבוצים שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה. אנו מזמינים את המשפחות השכולות, ההורים, האחים והאחיות, האלמנות והיתומים להצטרף אלינו לאירוע מרגש זה ולכבד אותנו בנוכחותם, הטקס פתוח לקהל הרחב ויבטא את חשיבות הזכרון וההנצחה בתנועה הקיבוצית כולה.הזמנה לאירוע בלינק הבא: http://www.kibbutz.org.il/cgi-webaxy/item?131870 

 בהובלתו של עופר רימון המרכז את ההתנדבות במפעל יצאו השבוע עובדי  "נטפים" בקיבוץ חצרים להתנדבות שהוקדשה להנצחת נופלי טייסת 105 של חיל האוויר. העובדים פשטו על חורשת הזכרון של הטייסת ובתוך כמה שעות בלבד הקימו בה מערכת השקייה תקינה ואיכותית שמאפשרת לטייסת לשמר את מפעל ההנצחה ולספק למשפחות הנופלים מקום נעים ומרגיע להתייחד בו עם יקיריהן . "כחלק מפעילויות ההתנדבות הרבות של המפעל והקיבוץ וכחלק מתפיסה שאומרת שיש לנו, לקיבוצים ולתנועה הקיבוצית, אחריות רחבה על המדינה והחברה חשבנו שנכון להקים מערך התנדבות ואחריות חברתית. הפעילות למען הנצחת הטייסים הייתה טבעית וראויה ברגע שהבנו שקיים שם צורך שאנחנו יכולים לעזור בפתרונו".

עם נעילת אירועי יום הזכרון לשואה ולגבורה השתתפו חברות וחברי מזכירות התנועה הקיבוצית בעצרת שהתקיימה בקיבוץ לוחמי הגטאות. איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית נשא נאום בעצרת אותו אתם מוזמנות ומוזמנים לקרוא בלינק הבא: http://www.kibbutz.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?>3&act=show&dbid=pages&dataid=131932

 

שיהיה לכולנו שבוע נפלא וחג עצמאות שמח!

כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון