title
title
title
title
title
title
מבזקי התנועה הקיבוצית 11.4.2014

11.4.14

קצת מהשבוע - מבזקי תנועה

"צריך לייבש את הביצות ולא לנסות לרדוף אחרי היתושים" כך אמר השבוע איתן ברושי בגינוי חריף לפורעים שביצעו פעולות טרור נגד כוחות צה"ל ב"יצהר". אסור להמשיך לחשוב שרבנים, ראשי היישובים והמנהיגות הפוליטית לא יודעים מי הם הפורעים, אלה לא עשבים שוטים, זוהי מגמה שיש לחדול ולעצור בתקיפות וחדות". מוזמנים לשמוע ראיון של איתן ברושי, מזכ"ל התנועה ברשת ב' בנושא: http://192.118.60.6/radio/2014/04/10/5617231.mp3?preventCache=2118032

 

מעל 60 סטודנטיות וסטודנטים לחינוך והוראה במכללת "אורנים" קיבלו השבוע מלגת לימודים ומחייה מטעם קרן קמע של התנועה הקיבוצית. בטקס חגיגי בו השתתפו סטודנטים רבים, אנשי המכללה, נציגי גופי חינוך שונים ונציגי התנועה הקיבוצית הוענקו המלגות. מטרת המלגות היא להמשיך את חזון התנועה השם את החינוך ובנייתו במרכז, "אנחנו פועלים מתוך הבנה כי את ההשפעה על המציאות והמנהיגות של מדינת ישראל תוכל התנועה ליצור חזרה רק באמצעות השקעה אמיתית בחינוך ובמחנכים" אמרה השבוע ד"ר גבי אוסם, מנהלת מחלקת החינוך של התנועה אשר הנחתה את הטקס.

 

מלבד המלגות שהוענקו התקבל השבוע מסמך חשוב מטעם הגב' חדוה מרק, העומדת בראש היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון המודיע כי חיילות וחיילים משוחחררים שהינם בני קיבוץ ימדדו בתנאים זהים לאלה שאינם בני קיבוץ בשאלת קבלת המלגות מהמשרד. זוהי פריצת דרך שהובלה על  ידי ד"ר רינת גלילי, ראשת אגף החברה של התנועה ותאפשר לבנים ובנות רבים בתנועה הקיבוצית להסתייע במדינה בבואם ללמוד ולפתוח את חייהם האזרחיים.מוזמנים לקרוא את המסמך באתר הקיבוצים.

 

ביום רביעי השבוע קיבל מזכ"ל התנועה, איתן ברושי, את פרס יקיר "עליית הנוער" בשם התנועה הקיבוצית הפועלת כבר עשרות שנים לקליטת נוער עולה. גם היום פועלים קיבוצים ופנימיות קיבוציות במסגרת "עליית הנוער" והמנהל לחינוך התיישבותי של משרד החינוך. הטקס נערך במעמד שר החינוך והשתתפו בו גם ד"ר גבי אסם ואורי בראל המוביל ומלווה את נושא "עליית הנוער" במחלקת החינוך.

את הסיור השבועי של מטה התנועה ערכנו השבוע בקיבוצי הגליל העליון, הסיור נמשך יומיים והיה ממצה ומעשיר מאד. מטה התנועה סייר בלהבות הבשן, מחניים ודפנה ופגש חברות וחברים רבים במפגש פתוח שנערך בערב הסיור, המועצה האזורית גליל עליון הינה מועצה הכוללת קיבוצים בלבד ולאורך השנים נוצרה בה פעילות משותפת והדוקה בין הארגון הכלכלי, המועצה ומנהיגויות הקיבוצים לטובת חברות וחברי הקיבוצים. את הסיור הובילה רכזת האזור מטעם התנועה, ריי רותם שסיפרה על חשיבות המפגש בין ראשי התנועה ומנהליה לבין החברים והחברות החיים באזור.

לקראת הפסח ובאופן חגיגי במיוחד נפרדו כל פעילי ופעילות התנועה הקיבוצית ממרקי לוי, מנכ"ל התנועה היוצא, אביב לשם, הדובר הקודם וניבה לניר המסיימת את ניהול פרוייקט תל"מ בתנועה. הפרידה החגיגית התקיימה באורווה המפורסמת של קיבוץ יפעת ונישאו בה ברכות מרגשות לכל העוזבים. פעילי ופעילות התנועה התחילו את המפגש בסיור מצחיק ומרגש ב"מוזיאון תולדות הקיבוץ" של "יפעת" והמשיכו לערב משמח של שירה בציבור, אוכל טוב מעשה ידיהם והרבה צחוקים (בעיקר בנאומו של מרקי לוי שהפליא כרגיל ברצף בדיחות חדות ושנונות).

הארגון הכלכלי האזורי "מילואות"  ערך השבוע את סיכומו השנתי, איתן ברושי, מזכ"ל התנועה, דגן לוין, ראש אגף הכלכלה, ליאת פאר, רכזת האזור מטעם התנועה הקיבוצית, ראשי המועצות האזוריות מטה אשר וזבולון ואורחים נוספים בירכו את הנהגת הארגון ובראשה און ברזילי(ראש הנקרה), מנכ"ל הארגון ויונתן מלמד (רמת יוחנן) יו"ר הארגון. בברכתו אמר ברושי כי "הארגון מוכיח שבאיגום המשאבים ועבודה משותפת ניתן להגיע לתוצאות איכותיות שיסייעו בצורה אפקטיבית לחייהם של חברות וחברי הקיבוצים" יונתן מלמד קרא למנהיגות התנועה הקיבוצית לקחת משימות רחבות המאגדות את מנהיגויות הארגונים והתעשייה האזורית ואת כוחם בגדול לכדי עשייה במישור הארצי שתשפיע על התנועה כולה.

המאבק על הצמיחה והבנייה בקיבוצים ממשיך בחזיתות נוספות שאינן רק היתרי הבנייה. השבוע התפרסם ב"דה מרקר" כי שר הפנים מעכב במשך זמן ארוך את הדיון בתמ"א 35, החלטה הקובעת את גבול הגידול של היישובים במרחב הכפרי בישראל והלכה למעשה חוסמת את יכולתם של קיבוצים רבים לגדול ולהתפתח במסגרת מגבלות התכנון והקרקע הקיימות. מוזמנים לקרוא את הכתבה בלינק הבא: http://www.themarker.com/realestate/1.2293767

 

שיהיה לכולנו חג חירות שמח מלא בילוי והנאה,

ושבת שלום

כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון