title
title
title
title
title
title
מבזקי התנועה הקיבוצית 4.4.2014

 קצת מהשבוע  - מבזקי התנועה הקיבוצית

מטה התנועה סייר השבוע במועצה אזורית יואב למפגש עם חברות, חברים וממלאי תפקידים בקיבוצים שדה יואב וגלאון. הסיור הובל על יד איציק עוז, המלווה את קיבוצי האזור מטעם התנועה. בשני הקיבוצים מתקיימים תהליכים מורכבים ומעניינים של קליטה ונוצרו בהם מודלים אשר עונים על צרכי אוכלוסיות שונות ומגוונות. כבכל סיורי המטה כך גם באלה הוזמנו חברים למפגש פתוח בין פעילי התנועה לבינם. במפגשים אלה נוצרות שיחות המחדדות את תפקידה של התנועה ומעלות שאלות מאתגרות על מקומה ומידת הרלוונטיות שלה לחיי החברות והחברים.

כנס של נציגי עשרות קיבוצים בנושא שירותי הבריאות במרפאות הקיבוציות התקיים השבוע בבית התנועה הקיבוצית. הכנס, ביזמתה של אורית גלאור, מנהלת מחלקת בריאות ורווחה בתנועה הקיבוצית עסק בשאלות יסוד של הקשר ארוך השנים בין התנועה הקיבוצית לבין קופת החולים "כללית". נציגת קופ"ח "כללית" אתי רפאלוביץ' והד"ר רקפת בכרך פתחו בהרצאותיהן נושאים רבים אותם מעלים הקשר וההסכמים הבונים אותו וניסו להתמודד עם הדילמות הרבות שעלו מנציגי ונציגות מערכות הבריאות בקיבוצים.

 לקראת חג הפסח כינס השבוע מטה התרבות של התנועה הקיבוצית, בראשותה של ריקי רז, את מנהלי ומנהלות  גופי התרבות של התנועה הקיבוצית למפגש מרתק שעסק בדילמות עמן מתמודדים הגופים מידי יום ולפרידה ממרקי לוי, מנכ"ל התנועה המסיים אשר היווה יועץ, מדריך ואחראי על גופי התרבות בכל שנות פעילותו בתנועה. המנהלים והמנהלות בירכו על המפגש וסיפרו כי הם רואים בו הזדמנות טובה ומועילה ליצירת קשרים, שיתופי פעולה ולחיזוק הקשר בין המוסדות והגופים עליהם הם מופקדים לבין התנועה הקיבוצית ומטה התרבות.איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית בירך את הגופים "אני רואה את העשייה התרבותית של המוזיאונים, המקהלות, הגלריות, התזמורת, צוותא ולהקת המחול כבסיס ויסוד לפעילות התנועה ולתרומתה לחיי חברות וחברי הקיבוצים ולמדינת ישראל בכלל. אני מקווה כי נצליח לבנות מערכות עבודה איכותיות השומרות על הגופים בתקופות קשות".

ביום רביעי האחרון נפגשו נציגי המועצות המקומיות השותפות למפעל "פרק המשימה הלאומי " של הנח"ל למפגש הוקרה בנוכחות סגן שר הביטחון חבר הכנסת דני דנון. נציגי מחלקת המשימות ומזכ"ל התנועה היו שותפים גם  הם לאירוע. התנועה הקיבוצית זכתה לברכות רבות על תרומתה למסלול הנח"ל ולאחריות הנלקחת עליו ועל שימורו.

באותו ערב רביעי קיבלו כ100 חניכי וחניכות תכנית נעל"ה מלגות חיים ולימודים המוקדשות לנושאי אמנות ויצירה. בטקס מרגש חילקו את המלגות קרן חבצלת יחד עם זאב מוזס המשקיע רבות בתכנית ושותף ייחודי למטרותיה ועם מחלקת החינוך של התנועה הקיבוצית. מטרת המלגות להמשיך ולעודד יצירה, אחריות וציונות בקרב מקבליהן.

ביום שני הקרוב יגיע מטה התנועה הקיבוצית ליומיים של סיור ומפגש עם חברות וחברי קיבוצים בגליל העליון. בחמש אחרי הצהריים באולם המליאה  של המועצה האזורית יקיים מטה התנועה מפגש עם חברות וחברי קיבוצים מהאזור. אנו מזמינים את כל מי שמעוניין לקיים שיחה ודיאלוג פתוחים ומעמיקים בכל נושא רלוונטי להגיע ולהשתתף במפגש.לפרטים – ריי רותם, מלוות האזור:0524826079

 

כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון