title
title
title
title
title
title
מבזקי התנועה הקיבוצית 16.1.2014

‏16/01/2014 ‏ט"ו שבט תשע"ד

 

שבעה כנסים- מטרה אחת: יותר מ-100 ממלאי תפקידים וחברים מקיבוצי "גרנות", השתתפו בכנס הראשון מבית שבעה כנסים שמקיימת מזכירות התנועה בנושא הבניה בקיבוצים, והיערכות למאבק הציבורי, אם יידרש, לחידוש הבניה בכל הקיבוצים ו'הוצאת' רשות מקרקעי ישראל משטח הקיבוץ. לכנסים מוזמנים חברי הקיבוצים, ממלאי תפקידים, ונפגעי מדיניות המינהל בקיבוצים. מזכירות התנועה תוביל אולם הציפייה היא להירתמותה של כל הנהגה מקומית בקיבוץ בכנסים ובמהלכים בהמשך. 

כנס קיבוצים ארצי- מועדון צוותא תל-אביב 29/1 ביום ד', בשעה 10:00. כנס ב"משקי עמק יזרעאל" ( יום א', 2/2 בשעה  15:30) כנס בבניין "משקי הדרום" (יום ד', 5/2 בשעה  16:00) כנס ב"מילואות" (6/2 בשעה 12:30) בקיבוץ להב  לקיבוצי "משקי הנגב" (יום א', 9.2  בשעה 15.00), לקיבוצי הגליל העליון (יום ג', 11/2 בשעה  15:00) בבניין המועצה האזורית, ובקיבוץ גשר, לקיבוצי עמק הירדן, המעיינות ודרום רמת הגולן (יום ה', 13.2 בשעה 14:00). חברים מוזמנים לקחת חלק פעיל במאבק ! כתבו לנו לכתובת urik@tkz.co.il או טלפון 03-6925325 ואנו נצוות למשימות.

קישור- הזמנה לכנסים:

http://www.kibbutz.org.il/multimedia/sal/media/2065/f5_140115_knasim.pdf

עדכון: קצבת הפנסיה המחייבת ("בסיס") בקיבוץ תהיה בשנת 2014 לפחות 3,134 ₪ בחודש, וזאת כתוצאה מעדכון השכר הממוצע במשק. קצבת הפנסיה המינימאלית בקיבוץ מחושבת לפי 35% מהשכר הממוצע במשק המחושב בכל חודש ינואר. במטה התנועה הקיבוצית מזכירים כי בחודש שעבר קיבלה מועצת התנועה הקיבוצית החלטה לפיה תפנה התנועה הקיבוצית לרשם האגודות השיתופיות ותבקש אותו את שינוי תקנת הפנסיה בקיבוצים וקביעת סכום הקצבה המחייבת ("בסיס") על 40% מהשכר הממוצע במשק. משמעות אישור רשם האגודות תבטיח לגמלאים בקיבוצים קצבה של לפחות 3,582 ₪, לא כולל קצבת זקנה מהביטוח הלאומי. 

 

ידיד ההתיישבות: "הקיבוצים לא תמיד היו עם שרון, אך הוא היה תמיד עם ההתיישבות הקיבוצית, דאג לה וסייע" ציין מזכ"ל התנועה איתן ברושי לאחר מותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. בהודעת האבל שפורסמה מטעם התנועה הקיבוצית נכתב: "התנועה הקיבוצית אבלה על מותו של אריאל שרון ז"ל, לוחם ומפקד, ראש ממשלה ואיש עשייה, ידיד אמת של ההתיישבות, והחקלאות ברחבי הארץ. משתתפים בצער המשפחה".

נפרדים מלוחמת ומגשימה: השבוע הלכה לעולמה חווקה פולמן-רבן מקיבוץ לוחמי הגטאות, שהייתה לוחמת אמיצה ודמות חשובה במחתרת היהודית שלחמה בנאצים בגטו וארשה. בהודעת אבל שפרסמנו בעיתונים מטעם מזכירות התנועה נכתב: התנועה הקיבוצית אבלה על מותה של חווקה פולמן-רבן ז"ל, לוחמת, ניצולת אושוויץ, מייסדת ואוהבת קיבוץ. תנחומינו למשפחה ולקיבוץ לוחמי הגטאות".

 

 

באהדה: כ-130 הורים, בעלי תפקידים ואנשי מקצוע התכנסו ביום ג' בבית התנועה הקיבוצית לאסיפה השנתית של "אהדה" - ארגון הורים לבעלי צרכים מיוחדים בתנועה הקיבוצית. איתן ברושי מזכ"ל התנועה בירך את באי הכנס והדגיש את מקומה של התנועה בשמירה על ערך הערבות ההדדית ובגיבוש המלצות משותפות עם "אהדה", שיועברו לקיבוצים, ובמידת הצורך לרשם לבחינה של התקנות. רינת גלילי מנהלת אגף חברה סיפרה על צוות מיוחד המוקם לעיסוק בנושאי הערבות ההדדית. במסגרת הכנס הרצה טל ישראלי, מנהל קהילה בעמיר והציג גישה מעוררת השראה להובלת תהליכים נכונים בנושא הצרכים המיוחדים בקיבוצו ובתנאים לא פשוטים. אילנה היוז (עברון), מנהלת אהדה: "יצאנו בתחושה של יחד וכח, אבל גם בתחושה שדרך ארוכה עוד לפנינו לביסוס והטמעת תקנונים והסכמים שיבטיחו את ההווה והעתיד של אנשים עם צרכים מיוחדים בקיבוצים במציאות משתנה".

ירוק עולה: עדכון ממחלקת הביטחון: בחודש הבא יתקיים יום פתוח (12/2) בלשכות הגיוס האזוריות עבור תלמידי יא', יב', משרתי ש.ש והוריהם לקראת הגיוס לצה"ל. נוקי גולדפישר ממחלקת הביטחון מזמינה כל מי שמעוניין לברר סוגיה כלשהי, שאלה או טענה בתהליך הגיוס. מוזמנים להגיע ביום זה בין השעות 14:00 – 20:00 ללשכה המקומית – תל השומר, חיפה, ירושלים, באר שבע, טבריה. יש להגיע עם תעודת זהות, ואפשר גם  עם ההורים. נוקי תשמח למסור פרטים בטלפון 052-2751575

 

מבזק אחרון, ופרידה: זהו קובץ "מבזקי התנועה" האחרון שלי כדובר התנועה הקיבוצית. בשנים האחרונות ביקשתי לעניין אתכם, קוראיי היקרים, במתרחש ברחבי התנועה, לדווח לכם על מהלכי התנועה לקידום אינטרס הקיבוצים מול גורמי המדינה, על שירותים שמציעות מחלקות התנועה לקיבוצים, המלצות, הנחיות, ועוד. אני מקווה שהייתי לכם לעזר.

זה הזמן להיפרד, ולאחל הצלחה למחליפי עופר נוימן. אני אהיה זמין עבורכם בכתובת lesh72@gmail.com ובקיבוצי, שער הגולן.

 

שבת שלום וטו' בשבט שמח לכולנו,

אביב לשם.

כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון