title
title
title
title
title
title
לפני שדבורי הדבש יכחדו

העבירה: רחלי הורביץ קלר

חברות וחברים יקרות/ים,

התמונה הוסרה על-ידי השולח.

הדבורים מתות בכל העולם, וכל שרשרת המזון שלנו בסכנהמדענים מאשימים את חומרי ההדברה הרעילים, ואחרי קמפיין ענק של אוואז, האיחוד האירופי אסר על השימוש בהם. עכשו ארצות-הברית מחליטה מה לעשותשלחו הודעה דחופה כדי להגיש את הקמפיין הענק עם 3 מיליון החתימות שלנו לכוח המשימה של הבית הלבן בנושא דבורים. יש לנו רק יומיים: 


התמונה הוסרה על-ידי השולח. send a message

מיליארדי דבורים מתות מבלי שנשים לב, וכל שרשרת המזון שלנו בסכנה. דבורים לא רק מייצרות דבש - הן כוח עבודה עצום וצנוע, שמאביק 75% מהצמחים. אבל בעוד 5 ימים ארצות הברית עשויה לאסור על חומרי ההדברה הרעילים שהורגים את הדבורים. 

אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להשיג את האיסור - אחרי קמפיין ענק של אוואז בשנה שעברה, האיחוד האירופי אסר על השימוש בקבוצה של רעלים שמדענים רבים מאשימים בתמותה הגבוהה של דבורים. ממש עכשיו, חברות כימיקלים מפעילות לובי דורסני מול הרשויות בארצות-הברית כדי למנוע פעולה. אבל בן-ברית מתוך המערכת אומר שמנדט ציבורי נרחב עשוי להטות את הכף לטובת הטלת האיסור. בואו נעניק לממשל את המנדט הזה! אם ארצות-הברית תפעל, זה יגרום לתגובת שרשרת בשאר העולם. 

אין לנו זמן לאבד 
-- אנשי כוח-המשימה בנושא דבורים בבית הלבן יעבירו דיווח והצעות לפעולה ביום שלישי. 3 מיליון מאתנו כבר הצטרפו לקמפיין הזה. בואו נזדרז לשלוח הודעות לראשי כוח המשימה לפני הפגישה ביום שלישי. לא מדובר רק בהצלת הדבורים, אלא בהישרדות שלנו. לחצו כדי לשלוח הודעה עכשיו: 

https://secure.avaaz.org/he/save_the_bees_us_sam_loc/?bjkjXbb&v=47109

הדבורים חיוניות לחיים בכדור-הארץ -- כל שנה, הן מאביקות צמחים וגידולים בשווי מוערך של 40 מיליארד דולר. בלי פעולה מיידית שתבטיח את המשך פעולת ההאבקה, רבים מהפירות, הירקות והאגוזים החביבים עלינו עשויים להיעלם מהמדפים ו-1/3 מאספקת המזון שלנו תיעלם. 

בשנים האחרונות היינו עדים לירידה חדה באוכלוסית הדבורים בעולם - כמה ממיני הדבורים כבר נכחדו ובקליפורניה לבדה - יצרנית המזון הגדולה בארצות-הברת - כוורנים מאבדים שליש מהדבורים שלהם בכל שנה. מדענים נאבקו למצוא תשובות. בעוד שכמה מחקרים, פעמים רבות במימון חברות כימיקלים, טוענים שהסיבה עשויה להיות שילוב של גורמים, ביניהם מחלות, איבוד סביבת מחיה וכימיקלים רעילים, מחקרים עצמאיים בעלי-תוקף מסיקים שהאשמה היא בחומרי הדברה מסוג נאוניקוטינואידים. 

ההוכחה המטרידה הזו וקמפיין יעיל במיוחד של אוואז ושותפים נוספים, הצליחו להביא לאיסור על שימוש בחומרי ההדברה האלו באיחוד האירופי. הסוכנות האמריקאית להגנה על הסביבה נדרשת על-ידי הקונגרס לבקר את השימוש ברעלנים, אבל תחת ההשפעה של חברות כימיקלים גדולות, הן מיסמסו את החוק לאורך שנים. עכשיו ״כוח המשימה לבריאות המאביקים״ של הבית הלבן יכול לגרום לסוכנות להגנה על הסביבה לבטל את רישום חומרי ההדברה, כך שלא יהיה אפשר למכור אותם בארצות-הברית. זו ההזדמנות שלנו! 

כוח המשימה מגיש את הדיווח שלו בעוד חמישה ימים. 3 מיליון מאתנו מכל רחבי העולם כבר הצטרפו לקמפיין הזה.  בואו נזדרז לשלוח אלפי הודעות שיעבירו את הקריאה שלנו לראשי הסוכנויות שמאיישים את כוח המשימה לפני שהם יגיעו להחלטה: 

https://secure.avaaz.org/he/save_the_bees_us_sam_loc/?bjkjXbb&v=47109

אנחנו לא יכולים להמשיך להשאיר את שרשרת המזון העדינה שלנו בידיהן של חברות הכימיקלים והרגולטרים שנמצאים בכיס של החברות האלו. איסור על חומרי ההדברה האלו יקרב אותנו לעולם בטוח יותר עבורנו ועבור מינים אחרים שיקרים לנו ושאנחנו תלויים בהם. 

בתקווה, 

טרה, אלכס, אליס, ארי, ניק, לילה, מריגונה, ריקן וכל שאר צוות אוואז

למידע נוסף (באנגלית):  

עלויות כבדות אל מול הערך שבשימוש בחומרי הדברה מסוג נאוניקוטינואידים בחקלאות (Center for Food Safety)
http://issuu.com/centerforfoodsafety/docs/neonic_efficacy_digital/1?e=9942666/7206999

מזכר נשיאותי - בניית אסטרגיה פדרלית לקידום הבריאות של דבורי הדבש ומאביקים נוספים (הבית הלבן) 
http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2014/06/20/presidential-memorandum-creating-federal-strategy-promote-health-honey-b

עתירה לבחינת ביניים מנהלית של חומרי הדברה מסוג נאוניקוטינואידים (הוגשה ב-7 ביולי 2014) 
http://docs.nrdc.org/health/files/hea_14070701a.pdf

מלחמת הלובי היקרה על דבורי הדבש המתות של אמריקה (National Journal)
http://www.nationaljournal.com/energy/the-costly-lobbying-war-over-america-s-dying-honeybees-20140701

הסוכנות להגנת הסביבה חושפת חשש שחומרי הדברה גורמים למות הדבורים (SF Gate)
http://www.sfgate.com/cgi-bin/blogs/green/detail?entry_id=79910 

תעלומת רצח הדבורים בשווי 15 מיליאד דולר מעמיקה (Business Insider)
http://www.businessinsider.com/colony-collapse-disorder-still-unsolved-lead-researcher-had-connections-to-bayer-2010-10 

כוורנים רוצים שהממשלה תעצור את חומרי ההדברה (Palm Beach Post)
http://www.palmbeachpost.com/money/beekeepers-want-government-to-pull-pesticide-1107701.html 

דבורים בנפילה חופשית, מחקר מראה ירידה חדה בארצות-הברית (The Guardian)
http://www.guardian.co.uk/environment/2011/jan/03/bumblebees-study-us-decline?INTCMP=SRCH 


התמונה הוסרה על-ידי השולח.

תמכו בקהילת אוואז!

אנחנו נסמכים באופן בלעדי על תרומות ולא מקבלים כסף מממשלות ומתאגידים. הצוות המסור שלנו דואג להפיק את המיטב אפילו מהתרומה הקטנה ביותר.


התמונה הוסרה על-ידי השולח. תרמו לאוואז


כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון