title
title
title
title
title
title
מבזקי התנועה הקיבוצית 25.4.2014

במהלך סיור בעמק הירדן פגש נשיא המדינה שמעון פרס את מזכיר התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, מנהלת מחלקת החינוך, ד"ר גבי אסם, מנהל מחלקת המשימות גיל מושקוביץ ועו"ד מרב ניב מהמחלקה המשפטית, הנשיא ציין בפניהם, "אני לא מכיר תנועה שתרמה יותר לציונות ולמדינת ישראל מאשר התנועה הקיבוצית". ברושי השיב כי "אנחנו מודים לך על שנות עשייה ועל חברות ומנהיגות המבינה את התנועה הקיבוצית ואת ההתיישבות כולה". המפגש התקיים במרכז התרבות והספורט "בית אייל" בקיבוץ אשדות יעקב בו הושלמו העבודות על ציר הזיכרון של הנופלים והנופלות במלחמת לבנון. סיורו של הנשיא החל בבית אייל ובמפגש עם אורנה שמעוני, מייסדת הבית וממובילות ההנצחה והזיכרון לחללי מלחמת לבנון, והמשיך בקיבוצים השונים של מועצה אזורית עמק הירדן בליוויו של ראש המועצה יוסי ורדי. פרס הוא בן קיבוץ אלומות שבעמק הירדן ומפגש זה עם התנועה הקיבוצית סימל עבור הנוכחים סגירת מעגלים רבים. פרס סיפר "כל פעם שאני מגיע לעמק אני מבין שאין נוף יפה יותר מהטבע הזה שמסמל את ראשית ההתיישבות והחלוציות".

ביום הזיכרון לשואה ולגבורה תקיים השנה מזכירות התנועה הקיבוצית יום שלם של עיון, סיור ולמידה בקיבוץ לוחמי הגטאות ובתומו תשתתף בעצרת השנתית אותה מקיים המוזיאון ובה ישתתפו שר האוצר, מר יאיר לפיד והרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ. היום יחל בסיור  מטה התנועה בקיבוץ, לאחריו יצטרפו גם חברות וחברי מזכירות התנועה ויחד יעברו כולם סיור מודרך ומעמיק ברחבי המוזיאון ותערוכותיו השונות. עם סיום הסיור תקיים המזכירות מפגש עיוני בנושא זיכרון השואה בתנועה הקיבוצית אותו תנחה מנהלת מחלקת החינוך, ד"ר גבי אסם וישתתפו בו ד"ר ענת לבנה, מנכ"לית מוזיאון בית לוחמי הגטאות, מוקי צור וחברת הקיבוץ טלי שנר. "יש חשיבות עצומה בחיבור מחודש ומעמיק של התנועה הקיבוצית, דרך פעיליה וראשיה, לנושא החינוך לאור לקחי השואה. התנועה הקיבוצית הובילה בעבר את טיפוח מורשת השואה. גם היום יש ביכולתה להוביל את עיצובו של זיכרון השואה והערכים האנושיים והמוסריים המשתמעים ממנה והרלוונטיים למציאות חיינו",  אומרת ענת לבנה "אני שמחה על העמקת החיבור בינינו לבין מטה התנועה ומקווה כי הוא יפתח צורות מחשבה ופעילויות חדשות". כמו כן תתקיים עצרת נוספת במוזיאון לזכר השואה והגבורה בקיבוץ יד מרדכי ובה ישתתפו נציגי תנועות הנוער, חברות וחברי הקיבוצים, אורחים רבים מהאזור ובכלל, שר הביטחון, רא"ל במיל' משה (בוגי) יעלון וחבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה.

ביום רביעי האחרון התכנסו ראשי בינ"ה יחד עם נציגי מטה התנועה הקיבוצית לדיון בפעילות הענפה של הארגון. הפעילות הפכה עם השנים לאחד מדגלי העשייה והאחריות אותם מפעילה ומקדמת התנועה הקיבוצית בחברה הישראלית. בינ"ה פועלת במוקדים שונים ומגוונים, דרך פעילויות חינוכיות למבוגרים ונוער בנושאי יהדות, החברה הישראלית וחינוך לערכים ואחריות. בדיון הוחלט כי עד תום שנת 2014 יוקמו עמותה וועד מנהל שיוכלו לאפשר את פעילותה הנרחבת של בינ"ה בצורה תקינה ותואמת את ההיקפים הגדלים ומתפתחים שלה. חברי העמותה יהיו אנשים מרכזיים בפעילות בינ"ה ונציגי מטה התנועה הקיבוצית.

עיתון "ידיעות הקיבוץ" מתחדש בכתב חדש –ותיק, נחמן גלבוע, מקיבוץ נחשון, כתב בכיר לשעבר ב"דף הירוק" וב"הזמן הירוק" יחבור בשבועות הקרובים לאחר תהליך קליטה ובחינת כל הגורמים למערכת העיתון "ידיעות הקיבוץ". המהלך הינו מהלך מבורך לו היו שותפים אנשים רבים ומטרתו לאפשר ולקיים הלכה למעשה את איחוד העיתונים ואת מגמת חיזוק העוסקים בתקשורת ובביטוי הלכי הרוח הקיבוציים. נחמן ייכנס ככתב מן המניין למערכת ויהיה חלק מהמשך תהליך חיבורו של העיתון לכלל האוכלוסייה הקיבוצית ברחבי הארץ. זו הזדמנות לברך את נחמן ולאחל לו בהצלחה בדרכו החדשה ישנה.

שיהיה לכולנו שבוע נפלא

כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון