title
title
title
title
title
title
מבזקי התנועה הקיבוצית 21.11.2013

והשבוע: עדכון משר השיכון, אישור תכנית העבודה, חינוך, ביקור במשגב, ו... דרוש עו"ד

 

מזכירות התנועה אישרה את תכנית עבודת התנועה הקיבוצית לשנת 2014, וזאת בתום תהליך ארוך שהחל בגיבוש חזון וייעוד, עד להצגה פרטנית של תכנית האגפים- חברה, קהילה ותרבות, משק כלכלה ויזמות, משימות חינוך ונוער, ומטה. המסמך המלא בפורטל התנועה www.kibbutz.org.il

 

עדכון חשוב לקיבוצים רבים: שר השיכון אורי אריאל עדכן בשיחת טלפון אמש את מזכ"ל התנועה ברושי "בהמשך לפנייתך, הריני להשיבך, שהנהלת רשות מקרקעי ישראל תדון בהסדר הביניים לחתימה על היתרי בנייה בקיבוצים תוך 14 ימים. במידה ויוחלט, כי הסדר זה טעון אישור מועצת מקרקעי ישראל הנחתי את מנהל הרשות להעלות זאת בישיבה ביום 25.12". בעניין הצוות לבחינת חלופה נוספת לשיווק מגרשים בקיבוצים (מסלול שיוך נוסף) "הצוות יסיים את עבודתו עד סוף שנה זו, וככל הנראה המועצה תדון בחלופה הנוספת עוד בחודש פברואר 2014. עינייך הרואות, משרדנו עושה את המאמץ הנדרש על מנת לעודד את הבנייה בקיבוצים תוך התחשבות באופיי הייחודי של הקיבוץ", כך שר השיכון.  

פלוס מאתיים: שמונת רכזי האזור-מלווי הקיבוצים מטעם התנועה מקיימים מאז החודש שעבר שמונה פורומים אזוריים, בהם משתתפים 200 ממלאי תפקידים מקיבוצים בכל רחבי הארץ, ונציגי מועצות אזוריות והארגונים הכלכליים האזוריים. במפגשים דיונים בנושאים ודילמות שמביאים עמם המשתתפים מחיי היום-יום של הקיבוצים. לכל פורום מנחה מקצועי ומשתתפים בו בין 15 – 25 אנשים. מעוניינים להצטרף ? עמרי כנען 050-7677918

מועצת התנועה הקיבוצית (5/2013 ) תתקיים ביום חמישי,  ט' בטבת תשע"ד,  12.12.13 , בשעה 09:00 באולם בית ברנד באפעל. על סדר היום עדכונים, ודיון בקריאה שנייה בנושא הפנסיה בקיבוץ המתחדש- תוצג הצעת מזכירות התנועה והצעות החלטה נוספות בנושא דו"ח גילאון, והצעת המזכירות לניהול מערך הבטחון הסוציאלי בקיבוץ.

 

(תמונה. פלך. בצמיחה)

על הרכס: תובל ופלך. מטה התנועה ביקר בראשית השבוע בקיבוצים תובל ופלך שעל רכס משגב. קיבוץ תובל צעיר יחסית וקטן, הוקם בראשית שנות ה-80' במאה הקודמת, מתנהל לפי המודל ה'משולב', ולו לול, מטעים, מרכז סמינרים, אירוח כפרי, וצורך אמיתי לקלוט חברים נוספים. בשיחה עם ממלאי תפקידים בתובל עלו נושאי חינוך ומשאבים, צמיחה דמוגרפית, כביש הגישה לקיבוץ, וסוכם על שיתוף פעולה להנעת מהלך הקליטה.

בפלך גאים (בצדק) בזינוק דמוגרפי נחשוני שביצעו, המציב את הקיבוץ עם 59 חברים ו-11 מועמדים, ועוד 20 משפחות צעירות נוספות ברשימת המתנה להצטרף. "מלא עד אפס מקום" הגדירו את מצבם החברים עימם נפגשנו, בוגרי השומר הצעיר, שרקחו מודל של "קיבוץ קבוצות שיזורי", רעיון אידיאולוגי לפיו בתוך הקיבוץ 'הגדול' קיימו כמה קבוצות קטנות יותר המנהלות ביניהן יחסי שותפות חברתית ותרבותית. לקיבוץ המתפתח הכנסה מענפי חקלאות, מרכז סמינרים ושכר עובדי החוץ. בשיחה עם ממלאי תפקידים נדונו הקשרים עם התנועה, ענייני חינוך, מקורות הכנסה נוספים וכיווני פיתוח וצמיחה.

מפגש רעים: של כל מתנדבי חו"ל שנמצאים בימים אלה בקיבוצים בדרום הארץ- רעים, עין השלושה, גבולות, ניר יצחק, להב, שדה בוקר, רביבים, ניר עוז- התקיים בשבוע שעבר בקיבוץ רעים. ארגנה המחלקה התנועתית של אירוח מתנדבי חו"ל.

לתנועה הקיבוצית דרוש/ה:  עו"ד למחלקה המשפטית. דרישות התפקיד הן  חבר/ת קיבוץ עם ניסיון של 5 שנים לפחות, ובהופעה בבתי משפט, ניסיון וידע באגודות שיתופיות עם התמחות נוספת, ורישיון נהיגה ונכונות לנסיעות לקיבוצים בשעות הערב. בעל/ת נכונות לעבוד במשרה מלאה בעלת שעות עבודה מרובות, ויחסי אנוש טובים ויכולת לעבודה בצוות. היקף המשרה – מלאה. כניסה לעבודה – מיידית. הצעות יש להגיש בצירוף קורות חיים עד 19.12.13 לאירית, בפקס: 03-6951407 או המייל: iritg@tkz.co.il מידע נוסף – עו"ד מיכי דרורי  050-7677954

היחידה לנשים ומגדר מזמינה ליום עיון (28/11) בנושא טיפול באיום והגנה מפני תביעת לשון הרע בגין תלונות על אלימות מינית, ודרכי ההתמודדות עם תלונות, ועם מקרה אלימות מינית בקיבוץ בכלל. פרטים והרשמה אצל הילית בן צבי 03-6925245 או 052-5859827

כנס מגזר כפרי למדריכי כיתות א-ו בשיתוף עם משרד החינוך התקיים בגן שמואל בשבוע שעבר, בהשתתפות 170 מדריכים, בחברות הילדים, שיקבלו בתום קורס של שנה הסמכה למדריך מוכר ויהיו רשאים לחתום על קיטנות הקיץ. ד"ר גבי אסם מנהלת מחלקת החינוך ציינה "זהו שלב חשוב בהכרה בייחודו של החינוך הקיבוצי המקבל תוקף והכרה על ידי משרדי הממשלה. הקורס יוזמה של מחלקת החינוך בשיתוף המועצות האזוריות ומנהל חברה ונוער במשרד החינוך".

אנחנו מחפשים אתכם! היא סיסמת הגיוס של מדריכים למחנות קיץ בצפון אמריקהדרך תכנית השליחים של הסוכנות היהודית.  ההדרכה היא במגוון רחב של תחומי הדרכה: טבע וטיולים, מחנאות / שדאות, אמנות, מוסיקה, מחול וריקודי עם, ספורט, צילום, טיסנאות, סנפלינג וטיפוס, הדרכת עברית, ועוד. המגייסים מבקשים להציע לקיבוצניקים צעירים את ההזדמנות להצטרף להדרכה, אז אני מפרסם את בקשתם. התנאים נוחים. 

 

 

שבת שלום,

אביב לשם דובר התנועה הקיבוצית

כתבות מן האתר

ארכיון

ארכיון